Natjecanja

KOLSKO_NATJECANJE_IZ_FIZIKE_2020.jpg

Dana 27.1.2020. u Prvoj srednjoj školi Beli Manastir održano je školsko natjecanje iz matematike za školsku godinu 2019./2020.

Natjecanje je organizirao Aktiv matematike i fizike, pod voditeljstvom profesorice Željke Gligorić.

Sudjelovali su učenici drugih, trećih i četvrtih razreda.

Kako kod učenika postoji interes za natjecanja, uključivat ćemo se i dalje u aktivnosti ove vrste, te prižiti učenicima priliku da predstave sebe, kao i svoju školu.

Željka Gligorić

11.12.2019. održano je u našoj školi drugo kolo natjecanja MAT lige. MAT liga je ekipno natjecanje nastalo sa željom popularizacije matematike, veće motivacije učenika te poticanje zajedništva i timskog rada. Sudjelovali su učenici četverogodišnjih strukovnih škola.

Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar (Bebras) održalo se prvi put u Republici Hrvatskoj od 7. do 11. studenoga 2016. godine. Od tada i učenici naše škole svake godine sudjeluju u ovom zanimljivom natjecanju. Organizator je natjecanja u Hrvatskoj udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Ove godine natjecanje se odvijalo od 11. do 15. studenog, sudjelovalo je ukupno 24 769 učenika, od kojih je i 62 učenika naše škole.

Natjecanje se odvija online, u CARNET-ovom sustavu za online testiranje, te je učenicima za sudjelovanje potreban korisnički identitet Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. . Natjecanje je organizirano u pet kategorija, a učenici srednjih škola natječu se u kategoriji GigaDabar, u kojoj je ove godine sudjelovalo 3 116 učenika.

Učenici se natječu pojedinačno, rješavaju 12 zadataka u roku od 40 minuta. Zadatke rješavaju redom i nije moguć povratak na prethodno pitanje. Nakon rješavanja testa, učenici ispunjavaju anketu te ostvaruju pravo na digitalnu značku i diplomu za sudjelovanje na natjecanju. Posebnu značku i diplomu dobiva 10 % najboljih učenika u svojoj kategoriji.

Natjecanje Dabar izvor je zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj logičkog, računalnog razmišljanja čine zanimljivim i dinamičnim te se kao takvo izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu.

Svakako ćemo sudjelovati i sljedeće godine!

Od 26. do 28. ožujka 2019. godine na Zagrebačkom velesajmu održano je Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2019., najveće strukovno natjecanje u ovom dijelu Europe.

Oko 450 najboljih učenika strukovnih škola natjecalo se u više od 40 strukovnih disciplina u kojima su prezentirali stručne kompetencija te demonstrirali vještine potrebne za uspješno obavljanje zadataka karakterističnih za određeno strukovno zanimanje.

Našu školu predstavljao je učenik Dominik Vrbanić iz 3.V razreda, koji se natjecao u disciplini Vožnja motornog vozila. Učenika je pripremao mentor Goran Topalović.

Nakon dvodnevnog natjecanja, Dominik je osvojio 7. mjesto.

Dana 15.1.2019. godine održano je županijsko natjecanje iz informatike u Osijeku na kojem su naši učenici sudjelovali u dvije kategorije, a rezultati su sljedeći

Osnove informatike:

Nikola Muženjak (3.Q - tehničar za računalstvo, mentor Biljana Rajs) - 4. mjesto

Razvoj softvera

Bojan Balinović (3.Q - tehničar za računalstvo, mentor Mario Salai) - 1. mjesto

Tomislav Vinković (2.Q - tehničar za računalstvo, mentor Olivera Stojaković) -  4. mjesto

Školsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika održano je 12. veljače 2019. u dvije kategorije: prvi i drugi razred. Sudjelovali su sljedeći učenici:

PRVI RAZRED
1. Zorana Horvatić, 1.Q
2. Martina Gubić, 1.Q
3. Anja Baronji, 1.Q
4. Matej Cickaji, 1.Q
5. Dominik Kučera, 1.Q
6. Štefan Žemlić-Pongračić, 1.Q

DRUGI RAZRED
1. Damjan Horvat, 1.E
2. Kristijan Mišković, 2.V

Natjecanje su organizirale profesorice aktiva hrvatskoga jezika: Julija Tarnai Apel, Spasa Mužinić i Mirna Glavan.

Dana 22.01.2019. godine održano je školsko natjecanje iz osnova elektrotehnike i mjerenja u elektrotehnici u školskoj godini 2018./2019. Sudjelovali su učenici zanimanja tehničar za računalstvo i elektrotehničar. Nakon provedenog teorijskog i praktičnog dijela natjecanja učenici su postigli slijedeće rezultate:

Rezultati natjecanja:

17

12

29

Natjecanje su organizirali predmetni profesori: Mario Širić, Marko Jazvić i Ivan Čeliković

Dana 8.2.2019. godine, održano je školsko natjecanje iz povijesti, a na natjecanju je sudjelovao učenik 1.Q razreda sa samostalnim istraživačkim radom. Mentor je bila profesorica Danijela Muženjak Ilić.

Dana 25. siječnja 2019. održano je školsko natjecanje iz informatike.
U kategoriji Digitalne kompetencije i Osnove informatike učenici su postigli sljedeće rezultate:

Br.

Ime