Eko-vožnja

Profesori prometne grupe predmeta Prve srednje škole Beli Manastir su u okviru IPA projekta „Eko vožnja je zakon“ između 11.09.2013.g. i 15.09.2013. bili na studijskom putovanju u Austriju i Njemačku. Na putovanju su sudjelovali i profesori prometne grupe predmeta iz Čakovca, Varaždina i Zagreba. Cilj putovanja je upoznavanje s provođenjem treninga sigurne i eko vožnje, te posjet IAA auto sajmu automobila u Frankfurtu.

U Austriji su posjećena 3 trening centra (ARBO Ludersdorf, OAMTC Teesdorf i Driving Camp Packfurth). Tijekom polaganja vozačkog ispita, u Austriji svi vozači 1. godine moraju proći trening sigurne vožnje. Upravo na 3. posjećena centra najveći broj vozača u Austriji usavrši svoju vozačku vještinu kako bi bili sigurniji i ekološki osvješteniji vozači.

U Njemačkoj je posjećen Internacionalni sajam automobila IAA  u Frankfurthu, najveći sajam automobila na svijetu. Ove godine je preko 1000 izlagača iz 32 zemlje svijeta predstavilo najnovija dostignuća. Centralno mjesto na sajmu su imali hibridni  i električni motori te manji automobili.

Upisi 2017./2018.