Kolaž-nn

31. listopada 1924. godine održan je u Milanu Prvi međunarodni kongres štedioničara. Predstavnici svjetskih štednih ustanova htjeli su pronaći izlaz iz krize koju je prouzrokovao Prvi svjetski rat. Na kongresu je sudjelovalo 350 delegata iz 27 zemalja svijeta koji su utemeljili Svjetski dan štednje kao oživljavanje borbe protiv rasipništva.

Ove godine se i naša škola uključila u obilježavanje toga dana. Učenici 3.R razreda i nastavnica Sanja Borojević zajedno su izradili materijale o štednji i pano te su se kroz predavanje upoznali s načinima i ciljevima štednje.

Autor: Sanja Borojević

Kolaž-vel