sl1U našoj se školi, već tradicionalno, od 15. listopada do 15. studenoga, obilježava Mjesec hrvatske knjige, manifestacija čija je ovogodišnja tema "Ajmo HRVATI se s knjigom". Osim što raznim projektima i aktivnostima obilježavamo Godinu čitanja, uključili smo se, 23. listopada, u virtualni maraton čitanja "Minuta za čitanje" u organizaciji Hrvatskog čitateljskog društva.

Cilj ove online akcije je poticanje pismenosti i čitanja iz užitka. Dakle, uključivanjem u navedenu akciju čitali smo naglas, našim slušateljima, djela hrvatskih autora. Bilo nam je izrazito zanimljivo i edukativno, a posebno bismo se zahvalili našoj knjižničarki Kristini Vinojčić Tota koja nam je pripremila prostor knjižnice za snimanje i pomogla svojim savjetima. Tekstove su, pod mentorstvom profesorice Mirne Glavan Grbeš, čitale učenice drugog razreda zanimanja vozač/ica Dragana Dorić (Mirko Hunjadi, Putopis) i Jovana Šafarić (Ivana Brlić-Mažuranić, Regoč) te Ivan Miličević (Dragutin Tadijanović, Na grobu prijatelja), maturant zanimanja CNC-operater.

Autor: Mirna Glavan Grbeš

sl3  sl4