naslovkravata

18. listopada 2021. u našoj je školi, po treći puta obilježen, Dan kravate sa ciljem njegovanja kulturne  baštine i motiviranja učenika za istraživanje kulturnog nasljeđa. Učenici su, uz pomoć svojih nastavnica, odradili niz aktivnosti kako bi obilježili taj dan.

Nastavnice su, u sklopu Dana kravate, održale kraće predavanje o različitim kulturnim, kulinarskim i modnim obilježjima, koja su sinonim za Hrvatsku u svijetu.

Učenica 3E razreda Erika Foki pripremila je prigodnu prezentaciju na temu kravate u kojoj se osvrnula na povijest kravate, značaj kravate za nas te je prikazala nekoliko izuzetnih instalacija, kojima je obilježen Dan kravate u Republici Hrvatskoj.

Kako bi se poticala darovitost i kreativnost kao i želja za istraživanjem i stvaranjem te razvijanje timskog rada i suradnje, organizirana je radionica na temu: „Moja kravata“, na kojoj su učenici izrađivali kravate. Nakon održane radionice napravljen je prigodan pano, a izrađene kravate poslužile su kao dekoracija školskog hodnika.

Zbog velikog interesa učenika dogovoreno je da se češće organiziraju slične aktivnosti.

Voditelji aktivnosti: Željka Gligorić i Loneta Plečko.

Kolažkravata

kolaž2kravata