U ožujku ove godine Druga srednja škola u partnerstvu s Prvom srednjom školom prijavile su projekt pod nazivom „Baranja – čarobna ravnica“ na javni poziv Ministarstva turizma upućen srednjim strukovnim i umjetničkim školama za promociju i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam 2014. Prihvaćeno je 23 projekata među kojima je i naš projekt. Nepovratna sredstva dodijeljene su za razvoj novih turističkih proizvoda koji će pridonijeti jačanju konkurentnosti destinacije u kojoj se škola nalazi, a koji su temeljeni na međusektorskom povezivanju, zaštiti okoliša i uvođenju novih tehnologija. Zatim za projekte nastale u suradnji s drugim obrazovnim sektorima u svrhu razvoja turizma (IT - elektronika i računalstvo, kreativni, poljoprivreda i prehrana i dr.) za projekte jačanja konkurentnosti ljudskih potencijala u suradnji s privatnim sektorom te za projekte jačanja konkurentnosti ljudskih potencijala kroz razvijanje regionalnih srednjoškolskih centara obrazovanja, trening centara, povezivanje s međunarodnim obrazovnim centrima izvrsnosti i dr., za promociju temeljenu na novim komunikacijskim oblicima te za unapređenje procesa upravljanja destinacijom kroz povezivanje dionika u destinaciji i stvaranje klastera.

Upisi 2017./2018.